חיפוש
  • תבורי-נחשון איטח משרד עורכי דין

המעסיק לא משלם לכם את שכר העמלות במלואו?

למשרדנו פונים עובדים רבים, בעיקר מתחומי המכירה והגביה, המשתכרים בשכר עמלות בנוסף לשכר הבסיס, ומתלוננים בפנינו כי המעסיק לא משלם להם את שכר עמלותיהם הראוי.

מדובר בבעיה ידועה וסובלים ממנה בעיקר סוכני מכירות ו/או סוכני גביה אשר מקבלים את שכר עמלותיהם כאחוזים מסך מכירותיהם החודשיות. במקרים רבים, סכומי העמלות שנגזלים מסוכני המכירה והגביה מגיעים לעשרות אלפי שקלים ואף מאות אלפי שקלים אצל עובדים ותיקים. הבעיה העיקרית של אותם עובדים היא יכולתם המוגבלת לבדוק את סכומי העמלות המדויקות שנגרעו מהם, זאת כיוון שהמעסיק מסתיר מהם את הנתונים הרלוונטיים לחישוב שכר עמלותיהם (כגון: היקף מכירות חודשיות) ובכך שולל מהם את היכולת לעקוב אחר הסכומים המגיעים להם. מדובר בבעיה נפוצה ומעסיקים רבים מעלימים מעובדיהם את הנתונים הרלוונטיים לבדיקת שכר העמלות המגיע להם.

לשמחתם של העובדים, לבעיה המורכבת הזאת יש פתרון. את הפתרון ניתן להשיג באמצעות פתיחת הליכים מיוחדים בבית הדין לעבודה, היכולים לכפות על המעסיק לגלות את מסמכים מסוימים מהם ניתן ללמוד את הנתונים לחישוב העמלות הנכונות. לאחר שייחשפו הנתונים הרלוונטיים תיפתח בפני העובד האפשרות לחשב את שכר עמלותיו הראוי ולדרוש מהמעביד את כל הסכומים שלא שולמו לו ע"י המעסיק.

חשוב לציין שמדובר בהליכים מורכבים שדורשים ניסיון, יצירתיות ומומחיות מצד הגורם המטפל בענייננו של העובד, אולם במקרים רבים המאמץ מתברר כמשתלם מאוד.


למשרדינו ניסיון רב בטיפול בעובדים שנשלל שכר עמלותיהם הראוי ונשמח לייעץ ולסייע בכל פנייה בנושא.

9 צפיות0 תגובות